Sauny

9.9.2014

Sauna je příjemným způsobem, jak relaxovat a uvolnit unavené tělo i mysl. Během saunování mozek uvolňuje endorfiny, které navozují pocity štěstí a pohody. Navíc pravidelné návštěvy sauny zlepšují imunitní systém a celkově jsou vhodné pro odpočinek i podporu zdraví. V zásadě rozdělujeme několik typů saun a na některé se dnes podíváme blíže.

Finská sauna

Klasická a asi nejvíce známá je finská sauna, která nabízí suché teplo v kombinaci s ochlazením (např. studený vzduch či lázeň). Díky této střídavé koupeli se tělo otužuje, prokrvuje a očišťuje. Teplota dosahuje 90 -110 °C, přičemž je ale zachována minimální vlhkost vzduchu. Pokud máte zájem o svoji soukromou saunu, zajišťujeme výrobu na míru a široký výběr materiálů.

Infrasauna

Pokud máte zdravotní problémy a lékař vám návštěvu klasické (finské) sauny nedoporučil, je tu ještě další možnost. Infrasauna (označována také jako infrakabina) je založena na keramických zářičích, které jsou používány i v inkubátorech pro novorozence. Infratechnologie zajišťuje bezpečnou a léčivou vlnovou délku, která je pro lidské tělo přirozená. Infračervené záření proniká do svalové tkáně, ale přitom lidský organismus nijak nezatěžuje.

Domácí sauna

Pokud máte byt či málo místa v domě a toužíte po sauně, máme řešení i pro vás. V současné době není problém umístit domácí saunu i do menšího bytu, v podstatě stačí vytvořit prostor o něco málo větší než jeden metr čtvereční, kam se bez problému vejde „mini“ sauna. Jestli máte volné větší prostory, je možné připravit saunu přesně podle vašich a v závislosti na vašich představách.

Venkovní sauna

Máte chatu nebo velkou zahradu a sníte o venkovní sauně? Řešení je snadné. Individuální výroba zajišťuje originalitu, která podtrhne vzhled celé zahrady. Navíc venkovní sauna, to je krok k přírodě, čerstvému vzduchu a i k možnost ochlazení se přímo ve sněhu. Možnosti variant, jak venkovní saunu řešit, je celá řada. Neváhejte se proto při výběru obrátit na odborníky - jen tak si můžete být jisti, že budete investovat do kvalitních materiálů a zpracování, které ze sanování udělá skvělý zážitek.

Máte zájem o saunu? Kontaktujte nás, rádi s Vámi projdeme naši nabídku. Díky našim ověřeným dodavatelům zajišťujeme sauny na míru, a tak si u nás vybere opravdu každý.